Авокадо-банана смути

После секое вежбање, но особено по тренинг со висок интензитет (HIIT), многу е важно да се напиеме нешто што ќе ги опорави мускулите од напорниот тренинг и ќе ни ја врати енергијата.

Авокадо-банана смутито е прав избор!

Потребно е:

  • 60 гр авокадо
  • ½ лажица мед
  • ½ банана
  • 30мл бадемово млеко
  • 1 дозерка whey протеин изолат
  • 1 рака мраз

 Ставете се во блендер и уживајте!

Содржи:

  • 347 калории
  • 31гр јаглехидрати
  • 31гр. протеини
  • 11гр. масти

СПОДЕЛИ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ