Исхрана

Имам еден совет за вас

Пред да одлучите да се фрлите на некоја од популарните диети, имам еден совет за вас За повеќето луѓе броењето на калории, јаглехидрати или  протеини

Повеќе

Протеински шејк со овес

Овој шејк може да го замени доручекот пред скијање. Потребно е: 3-4 лажици овесни снегулки 2 дози протеин од ванила ½ лажичка цимет 1 лажица

Повеќе

Слабејте брзо и здраво!

Во овој период од годината сите се запрашуваат како да го намалат  вишокот на килограми најбрзо. Па затоа препорачувам да се задржиме на основните правила

Повеќе

Авокадо-банана смути

После секое вежбање, но особено по тренинг со висок интензитет (HIIT), многу е важно да се напиеме нешто што ќе ги опорави мускулите од напорниот

Повеќе