Протеински шејк со овес

Овој шејк може да го замени доручекот пред скијање.

Потребно е:

  1. 3-4 лажици овесни снегулки
  2. 2 дози протеин од ванила
  3. ½ лажичка цимет
  4. 1 лажица сецкани бадеми
  5. 2 лажици јаворов сируп
  6. 250мл вода или млеко со ниска масленост

Избледирајте 1-2 минути и уживајте!

СПОДЕЛИ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ